Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Ataki na chrześcijan na podstawie fałszywych pomówień

Jak podają miejscowe źródła w wiosce Meet Bashar w delcie Nilu doszło do ataku na chrześcijan wskutek fałszywej pogłoski, że w kościele - wbrew swojej woli - przetrzymywana jest 14-letnia dziewczynka w celu ponownego nawrócenia jej na chrześcijaństwo. 12 lutego ortodoksyjni muzułmanie z ruchu salafistów w liczbie 2-5 tys. napadli na chrześcijan z wioski, zaatakowali budynek kościoła w celu „uratowania” dziewczynki, zniszczyli także dom i samochód księdza.

Źródłem fałszywego doniesienia o porwaniu dziewczynki przez chrześcijan był jej ojciec, etniczny Kopt, który przeszedł na islam. Dziewczynki nie było w kościele. Nie wiadomo, czy jej ojciec rzeczywiście nie znał miejsca jej przebywania, czy też umyślnie wprowadził w błąd mieszkańców wioski. Stojący za tym atakiem salafiści znani są z pełnej nienawiści retoryki i zamachów na chrześcijańskie kościoły w Egipcie. W celu podburzania do ataków na chrześcijan salafiści posługują się pogłoskami o rzekomych porwaniach i związkach między chrześcijanami a muzułmanami.

Módlmy się o ochronę dla egipskich chrześcijan. Prośmy Boga o wzmocnienie ich wiary w tym niespokojnym dla Egiptu czasie. Módlmy się, aby Duch Święty działał w sercu tej dziewczynki i jej ojca.

/źródło: Compass Direct News/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Ataki na chrześcijan na podstawie fałszywych pomówień
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się