Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Wyrok więzienia dla chrześcijańskiego nastolatka za obrazę islamu

Siedemnastoletni chrześcijanin Gamal Abdou Massoud został skazany 4 kwietnia przez egipski sąd na karę 3 lat więzienia za umieszczenie na Facebooku bajek uznanych za obraźliwe dla muzułmanów i ich dystrybucję wśród znajomych w szkole. Kreskówki, opublikowane w grudniu, doprowadziły do dwudniowych gwałtownych protestów muzułmanów w okolicznych wioskach. Spłonęło kilka chrześcijańskich domów, a kilkoro chrześcijan zostało rannych.

„Sąd dla nieletnich w Asjut nakazał uwięzienie Gamala Abdou Massouda ... na trzy lata za to, że opublikował i rozpowszechniał zdjęcia, które obrażały islam i jego proroka” - stwierdził sąd w swoim oświadczeniu widzianym przez agencję Reutersa. Obrońca praw człowieka Negad al-Borai powiedział, że wyrok więzienia jest maksymalną karą za takie przestępstwo. Chrześcijanie, którzy stanowią około 10 procent 80 milionowej populacji Egiptu od dawna mają trudne relacje z przeważającą liczebnie muzułmańską ludnością. Napięcie pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami istniało przez lata, jednak sytuacja uległa pogorszeniu od czasu obalenia rządów Hosniego Mubaraka. Chrześcijanie coraz bardziej obawiają się wzrostu liczby ataków na kościoły, za które winią muzułmańskich ekstremistów, choć eksperci twierdzą, iż lokalne spory są również jednym z powodów.

Módlmy się o uwolnienie Gamala. Prośmy Pana, aby usłużył mu w więzieniu. Módlmy się, aby wiara Gamala w tej próbie stawała się coraz silniejsza. Módlmy się za wszystkich chrześcijan w Egipcie, aby byli przykładem miłości Boga poprzez wytrwałą miłość i modlitwę za tych, którzy ich prześladują (Mt 5,43-48). Módlmy się, by Bóg dał chrześcijanom mądrość i łaskę w tym czasie wzrostu napięcia w Egipcie.

/źródło: International Christian Concern/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Wyrok więzienia dla chrześcijańskiego nastolatka za obrazę islamu
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się