Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Uwięzienie chrześcijan w wyniku nalotu policji

Według raportu Compass Direct z 29 stycznia 13 funkcjonariuszy policji dokonało 8 września napadu na kawiarnię należącą do braci Ghatas. Powodem ataku był fakt, że kawiarnia była czynna mimo ramadanu, muzułmańskiego miesiąca postu. Policjanci wywrócili stoły, połamali krzesła i naczynia oraz dotkliwie pobili braci pałkami. Kiedy chrześcijanie usiłowali ochronić swoją kawiarnię, zostali zatrzymani pod zarzutem rzekomego atakowania funkcjonariuszy i stawiania oporu w trakcie aresztowania.

Po ataku policji jednemu z braci musiano założyć 11 szwów na głowie, natomiast dwaj inni doznali złamania kości ramienia. 22 stycznia odbył się proces sześciu aresztowanych braci. W trakcie procesu  obrona zaprezentowała nagranie video wykonane przez świadka zdarzenia, ukazujące brutalność policji w czasie ataku. Nie wpłynęło to jednak na decyzję sędziego, który wydał wyrok skazujący braci na trzy lata więzienia i ciężkiej pracy. Miejscowi chrześcijanie są przekonani, że rzeczywistym motywem wyroku jest dyskryminacja religijna, ponieważ otwarcie kawiarni w czasie ramadanu nie jest uznawane za nielegalne, nawet jeśli wielu muzułmanów przestrzega postu.

Módl się o siłę i wytrwałość dla tych braci w trakcie pobytu w więzieniu. Proś Boga, aby wspierał i pocieszał ich rodziny. Módl się, aby cierpiący chrześcijanie w Egipcie byli przykładem Bożej miłości poprzez miłość i modlitwę za tych, którzy ich prześladują (Mt 5,43-48).

/oprac. GPCh/

Źródła: VOM Canada

Całe wydanie Bieżących Informacji GPCh z 18 lutego 2009 r. w pliku pdf.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Uwięzienie chrześcijan w wyniku nalotu policji
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się