Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Około 25 tys. osób przyszło do Chrystusa podczas chrześcijańskiej konferencji

W pierwszy weekend października 10 tys. młodych ludzi zgromadziło się na pustyni 100 km na północ od Kairu, aby śpiewać, modlić się i wielbić Pana. Kontynuacją tego spotkania była kolejna, jeszcze większa konferencja zorganizowana w tym samym miejscu w dniach 25-28 października, która przyciągnęła około 45 tys. ludzi. Jej celem było przedstawienie poselstwa zbawienia i wezwanie ludzi do oddania życia Jezusowi.

Miała ona szczególne znaczenie, jako że od czerwcowych wyborów, w wyniku których prezydentem został przedstawiciel Bractwa Muzułmańskiego Mohamed Mursi, chrześcijanie coraz częściej padają ofiarą prześladowań. Szacuje się, że podczas tej konferencji 25 tys. osób oddało swoje życie Jezusowi, a 8 tys. wypełniło karty, prosząc o dalszy kontakt z kościołem. Każdego dnia była ona transmitowana na żywo na dwóch chrześcijańskich kanałach satelitarnych nadawanych w Ameryce Północnej, Australii i na Bliskim Wschodzie, gromadząc przed telewizorami od dwu do trzech milionów ludzi.

Jeden z chrześcijańskich przywódców spisał przesłanie, jakie egipscy wierni skierowali do chrześcijan na świecie: „Pragniemy podziękować wszystkim chrześcijańskim braciom i siostrom na świecie, którzy wiernie modlili się z nami i za nas, kiedy staliśmy z boku i patrzyliśmy, jak Bóg czyni wielkie rzeczy w życiu wielu ludzi. Jesteśmy Mu wdzięczni za Jego wielkie dzieła wśród nas i za chrześcijan na świecie jako naszych partnerów w Królestwie Bożym”.

Chwalmy Pana za Jego działanie w Egipcie. Módlmy się za te tysiące ludzi, które usłyszały przesłanie ewangelii i zareagowały na nie pozytywnie. Módlmy się, aby mieli oni możliwość otrzymania skutecznej posługi. Módlmy się, aby ci nowi wierzący nigdy nie wstydzili się Ewangelii, która jest mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy (Rz 1,16).

/źródło: Open Doors/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Około 25 tys. osób przyszło do Chrystusa podczas chrześcijańskiej konferencji
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się