Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Kolejna chrześcijanka ofiarą porwania

14-letnia egipska chrześcijanka Sarah Abdelmalek została porwana i podobno zmuszona do poślubienia swego muzułmańskiego porywacza, stając się w ten sposób najnowszą ofiarą powszechnej praktyki porywania koptyjskich dziewcząt w ramach strategii ograniczania i zastraszania ludności chrześcijańskiej w tym kraju.

Ostatni raz widziano Sarę we wrześniu, gdy wchodziła do sklepu papierniczego w pobliżu swojej szkoły. Gdy ojciec Sary zgłosił jej zaginięcie na policji, otrzymał telefon informujący go, że nigdy już nie zobaczy swojej córki. Według relacji przyjaciółki szkolnej Sara została uprowadzona przez 27-letniego właściciela sklepu papierniczego, członka ekstremistycznej grupy muzułmanów sunnickich zwanej salafitami. W miesiąc po zaginięciu Sary grupa ta wydała oświadczenie, że Sara dobrowolnie przeszła na islam i poślubiła muzułmanina. Jednak zgodnie z egipskim prawem, nawet jeśliby Sara chciała wyjść za niego dobrowolnie, będzie musiała czekać do ukończenia 18 roku życia. Pracownik VOM twierdzi, że w ostatnim czasie zostało porwanych co najmniej 24 dziewcząt w wieku od 14 do 21 lat.

Módlmy się o siłę dla rodziny Sary, aby mogli znieść tę bolesną rozłąkę. Prośmy także Pana, aby chronił Sarę pod względem duchowym, emocjonalnym i fizycznym, by w czasie tej próby trwała w wierze i ostatecznie bezpiecznie powróciła do swojej rodziny. Stańmy razem w uzgodnionej modlitwie, aby nie dochodziło już więcej do podobnych przypadków porwania i przymusowego małżeństwa.

/źródło: VOM-USA/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Kolejna chrześcijanka ofiarą porwania
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się