Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Wdowa i jej dzieci skazani na 15 lat więzienia

Sąd karny w Beni Suef (na południe od Kairu) skazał całą rodzinę (wdowę i jej siedmioro dzieci) na wieloletnie więzienie za przejście na chrześcijaństwo.

Nadia Mohamed Ali urodziła się w rodzinie chrześcijańskiej, jednak gdy 23 lata temu poślubiła Mustafę Mohameda Abdel-Wahaba, przeszła na islam. Po śmierci męża w 1991 r. Nadia zdecydowała się powrócić do chrześcijaństwa wraz z siedmiorgiem swoich dzieci.

W 2004 r. rodzina postanowiła przyjąć chrześcijańskie imiona i odpowiednio zmienić dokumenty tożsamości. Siedmiu urzędników stanu cywilnego załatwiało związane z tą zmianą formalności. Niedawno Nadia i dzieci zostali skazani na karę 15 lat więzienia, a wszyscy prowadzący sprawę urzędnicy stanu cywilnego otrzymali wyrok 5 lat więzienia.

Samuel Tadros, pracownik Centrum Wolności Religijnej Instytutu Hudsona, powiedział, że w przeszłości podobne konwersje były powszechne, lecz nowa konstytucja Egiptu oparta na prawie szariatu „jest prawdziwą katastrofą w zakresie wolności religijnej”. Prezydent Mohamed Mursi, który został wybrany w czerwcu ubiegłego roku w miejsce Hosniego Mubaraka (przebywającego obecnie w więzieniu), doprowadził w ubiegłym roku do przyjęcia nowej konstytucji. Konstytucja ta ogranicza działalność chrześcijańską, gdyż „wolność religijną należy rozumieć w granicach szariatu”. Zdaniem prezydenta po wykładnię klauzul religijnych zawartych w konstytucji należy się zwracać do najwyższych duchownych sunnickich.

Módlmy się, aby Pan potężnie zainterweniował w tej sytuacji, aby Nadia i jej rodzina a także skazani urzędnicy zostali zwolnieni z więzienia. Módlmy się, aby ten szczególny przypadek zwrócił uwagę na prawdziwą naturę islamu i niesprawiedliwość, która może wynikać z konstytucji opartej na szariacie, a także, aby przyczynił się do przywrócenia prawdziwej wolności religijnej w Egipcie. Módlmy się, aby pomimo obecnych wyzwań prześladowany Kościół w Egipcie nadal rósł w siłę, również liczebnie, i umacniał się w wierności.

/Źródła: Australian Evangelical Alliance Religious Liberty Commission; Fox News/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Wdowa i jej dzieci skazani na 15 lat więzienia
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się