Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Żałobnicy zaatakowani przez muzułmanów

Módlmy się o osoby ranne w tych atakach7 kwietnia setki ludzi zgromadziły się w katedrze św. Marka w Abbassia w Kairze, aby wziąć udział w pogrzebie czworga chrześcijan zabitych dwa dni wcześniej w czasie rozruchów o charakterze religijnym w pobliskim Khosous (śmierć poniosło wtedy również 2 muzułmanów). Kiedy żałobnicy opuszczali nabożeństwo zostali obrzuceni kamieniami przez rozwścieczonych muzułmanów. Konflikt szybko przerodził się w zmasowany atak na katedrę z użyciem broni palnej, koktajli Mołotowa i gazu łzawiącego. W rezultacie pięciogodzinnych zamieszek śmierć poniosło kolejnych dwoje chrześcijan, a ponad 80 osób zostało rannych. Jak wynika z doniesień, niektórzy z chrześcijan odpowiadali przemocą na przemoc, w rezultacie czego czworo  z nich zostało aresztowanych.

Cała historia zaczęła się w piątek 5 kwietnia w Shubra el-Kheima, na północ od Kairu. Jacyś młodzi ludzie namalowali sprayem obraźliwe symbole, m.in. swastykę, na budynku jednej z muzułmańskich instytucji. Doprowadziło to do kłótni ze świadkami tego wydarzenia, która następnie przerodziła się w walkę uliczną z użyciem broni automatycznej. W międzyczasie, w trakcie piątkowych modlitw, miejscowy imam wezwał tych z muzułmanów, którzy mają broń, do „wybicia chrześcijan i oczyszczenia el-Kheima z niewiernych”. W reakcji na to wezwanie rozjuszony tłum zaatakował kościół baptystów i zniszczył żłobek prowadzony przez koptyjski kościół św. Jerzego. Splądrowano też i zniszczono kilkanaście firm należących do chrześcijan.

Módlmy się, aby Boży pokój przeniknął do tych miejsc konfliktu oraz do serc ludzi w niego zaangażowanych. Prośmy Go o pocieszenie dla osób pogrążonych w żałobie po stracie bliskich oraz o uzdrowienie dla rannych. Módlmy się też, aby chrześcijanie utrzymywali swój wzrok na Jezusie, nie ustawali w swojej wierze i nie poddawali się lękowi ( Hbr 10, 32-39; 12,1-3). Niech Bóg przyprowadzi przywódców Egiptu do poznania Go i promowania prawdziwej sprawiedliwości i równości w tym kraju.

Źródło: Christian Solidarity Worldwide, CP Middle East, International Christian Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Żałobnicy zaatakowani przez muzułmanów
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się