Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Chrześcijańska nauczycielka oskarżona o bluźnierstwo

Demiana Abdel-Nour (23 l.) uczy wiedzy o społeczeństwie w trzech szkołach w prowincji Luksor. Została zatrzymana 9 maja z powodu skargi złożonej przez kilku rodziców i uczniów, że znieważyła islam i uczyła chrześcijaństwa podczas lekcji, prowadzonej przez nią 8 kwietnia. W jej sprawie przeprowadzono dwa niezależne dochodzenia, jedno przez radę szkoły (reprezentującą rodziców i nauczycieli), a drugie przez lokalne biuro ministerstwa edukacji. Oba nie wykazały podstaw do zarzutów.

Dziesięciu z 13 uczniów, z którymi przeprowadzono wywiad, stwierdziło że oskarżenia były fałszywe. Mimo to, prawnicy reprezentujący rodziców jednego z uczniów złożyli skargę na Demianę w prokuratorze. Prokuratura rozpoczęła własne śledztwo, które doprowadziło do aresztowania Demiany.  Początkowo została zatrzymana na dwa dni, jednak sąd przedłużył jej areszt o kolejne 15 dni. 14 maja Demiana została zwolniona za kaucją, a 11 czerwca sąd skazał ją na grzywnę w wysokości 100 000 funtów egipskich (około 46 000 zł).

Módlmy się, aby Demiana doświadczała pokoju, obecności i opieki Jezusa, który obiecał jej, że jej nie pozostawi ani nie opuści.

Źródło: Middle East Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Chrześcijańska nauczycielka oskarżona o bluźnierstwo
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się