Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Aresztowanie dwojga chrześcijan w następstwie ataku na kościół

Compass Direct w raporcie z 17 lipca podało, że policja aresztowała dwoje koptyjskich chrześcijan (kobietę i mężczyznę) pod zarzutem podpalenia ich własnego kościoła w miejscowości Ezbet Basillious 11 lipca tego roku. Wierzący z tej miejscowości uważają, że podpalenie i późniejsze aresztowanie chrześcijan wskazują na zmowę i korupcję w miejscowej policji.

Kiedy kościół pod wezwaniem Św. Abaskhariona Kelliniego stanął w płomieniach, ochroniarze znajdujący się w budynku opuścili swoje stanowiska. Sprawcy weszli rzekomo do kościoła przez drzwi łączące go z sąsiednią rezydencją – domem Fulli Assad (30 l.). Policja dotarła do kościoła dopiero po 2 godzinach. Assad, jej teściowa i Reda Gamal (35 l.) zostali zabrani na posterunek policji celem przesłuchania, w wyniku którego Assad i Gamala zatrzymano w areszcie. Jednak oficerowie śledczy egipskiej służby bezpieczeństwa, po zapoznaniu się ze zignorowanymi przez lokalną policję zeznaniami naocznych świadków, aresztowali trzech podejrzanych muzułmanów, których widziano, jak wchodzili do kościoła z pojemnikami z naftą i wkrótce opuścili go krzycząc: „Allach jest wielki”.

Módl się, aby ci, którzy są rzeczywiście winni tego podpalenia, zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Proś Boga, by dodał odwagi Gamalowi i Assad do składania świadectwa o Chrystusie w czasie pobytu w więzieniu. Proś też Boga o odwagę i siłę dla wierzących w Ezbet Basillious.

/oprac. GPCh/

Źródło: VOM Canada

Całe wydanie Bieżących Informacji GPCh z 5 października 2009 r. w pliku pdf.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Aresztowanie dwojga chrześcijan w następstwie ataku na kościół
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się