Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Relacja naocznego świadka i naszego współpracownika

Światowe media usiłują przedstawić to, co stało się w Egipcie jako pucz wojskowy, ale to w ogóle nie jest prawdą! Jest to rewolucja narodu egipskiego przeciwko radykalnemu islamiście, który uciskał Egipcjan przez ponad rok. Egipcjanie postanowili zbuntować się przeciwko temu radykalnemu reżimowi. Pod koniec kwietnia zawiązał się ruch o nazwie "Zbuntuj się". Na terenie całego kraju zachęcano Egipcjan do podpisania oświadczenia (imieniem i nazwiskiem oraz nr. dowodu osobistego), że dana osoba nie uznaje już dr. Muhammada Mursiego za swojego prezydenta i zobowiązuje się do uczestnictwa w proteście ulicznym 30 czerwca 2013 r. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy ponad 22 mln Egipcjan podpisało takie oświadczenie. Następnie 30 czerwca ponad 30 mln Egipcjan demonstrowało w całym Egipcie przeciwko Bractwu Muzułmańskiemu. Były to największe demonstracje w historii Egiptu. Wszyscy domagali się ustąpienia dr. Muhammada Mursiego i prosili dowódców wojskowych, aby ochronili ich przed radykalnym reżimem.

Byliśmy na ulicach codziennie od 30 czerwca do 3 lipca, protestując przeciwko Bractwu Muzułmańskiemu. 1 lipca zwierzchnicy sił zbrojnych wystąpili z orędziem do protestujących i dali prezydentowi 48 godzin na zastosowanie się do żądań ludu. Następnie 2 lipca prezydent Mursi wygłosił przemówienie do narodu, w którym stwierdził, że nigdy nie ustąpi ze stanowiska i zagroził Egipcjanom, że jeśli będzie zmuszany do podania się do dymisji, to poleje się krew! Nie mogliśmy uwierzyć, że słyszeliśmy takie groźby z ust prezydenta, który powinien nas chronić! Dlatego też cały czas prosiliśmy wojsko o ochronę.

3 lipca w napięciu oczekiwaliśmy na to, co się wydarzy, gdy zakończy się 48-godzinne ultimatum. Nie byliśmy pewni, czy armia zmusi prezydenta Mursiego do ustąpienia. Niektórzy obawiali się, że wojsko może wystąpić przeciwko nam. W końcu o 20:30, gdy wszyscy demonstrowaliśmy na ulicach, zwierzchnicy siły zbrojnych oznajmili, że dr Mursi nie jest już naszym prezydentem! Trudno wyrazić słowami, jak wielka radość zapanowała wśród ludzi, gdy to usłyszeli. Płakaliśmy, śmialiśmy się, ściskaliśmy się i całowaliśmy się na ulicach. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi. Proszę więc, powiedzcie wszystkim na świecie, że to nie jest pucz wojskowy, lecz rewolucja narodu egipskiego przeciwko radykalnemu islamiście.

Pozdrowienia

Wasz Brat

P.S. Od chwili odsunięcia od władzy prezydenta Mursiego zginęły 52 osoby a 2620 zostało rannych.

Módlmy się za Egipt, aby wypełniły się do końca prorocze słowa z Księgi Izajasza 19,20-25 mówiące o tym, że Egipcjanie poznają Pana, będą mu służyć, Egipt zostanie ludem Pana i będzie błogosławieństwem na ziemi.

Źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Relacja naocznego świadka i naszego współpracownika
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się