Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Cierpienia chrześcijan

39 licealistów (w tym 11 dziewcząt) zostało aresztowanych za swoje „chrześcijańskie przekonania i oddanie Chrystusowi” po ukończeniu czteromiesięcznego obowiązkowego szkolenia wojskowego. Uczniów tych wyłączono z uroczystości zakończenia szkolenia. Według doniesień prasowych „przetrzymuje się ich w bazie wojskowej SAWA, gdzie są bici, zmuszani do ciężkiej pracy i otrzymują niewystarczające racje żywności i wody”. Jak dodają źródła „władze straszą ich również długotrwałym więzieniem i wydaleniem z uczelni, jeśli „nie wyrzekną się Chrystusa”.

Szacuje się, że liczba chrześcijan więzionych za wiarę w Erytrei, w większości z wyznań protestanckich, wynosi obecnie około 1200 osób. Więźniowie są przetrzymywani w kontenerach na pustyni, a niektórzy w podziemnych celach. „Warunki są nieludzkie: więźniowie, w tym dzieci i osoby starsze, przebywając w zamkniętych, nie wentylowanych pomieszczeniach, cierpią na  choroby skóry, czerwonkę i inne okropności” - donosi Elizabeth Kendal z Religious Liberty Commission. „Tortury są na porządku dziennym [...] Kilkoro chrześcijan zmarło w areszcie, a inni zginęli na pustyni, próbując uciec”.

Nie są bezpieczni także ci, którym udało się opuścić kraj. Erytrejska armia próbuje czerpać z nich zyski, porywając ich z obozów dla uchodźców w Sudanie i sprzedając handlarzom niewolników na pustyni Synaj w Egipcie. Ci z kolei odsprzedają ich beduińskim gangom, których członkowie rażą swoje ofiary prądem, gwałcą, głodzą, a nawet mordują w celu wymuszenia na ich rodzinach okupu, sięgającego nierzadko 40-50 tysięcy dolarów.

„Filip”, jeden z Erytrejczyków, który stał się ofiarą takich tortur, mówił, jak stracił czucie w rękach: „Stało się to na skutek intensywnych tortur, ale głównie z powodu tego, że oba moje nadgarstki były bardzo mocno związane. (Gdy byłem podwieszony) do sufitu przez trzy dni, krew nie dopływała mi do rąk”. 35-letnia Segen, która jest w piątym miesiącu ciąży, opowiadała o własnych, przerażających doświadczeniach:„ Co chwila żądali od nas pieniędzy i bili [...] Wieszali nas w taki sam sposób, w jaki powieszono (Jezusa)”.

Shahar Shoham, dyrektor organizacji Lekarze na Rzecz Praw Człowieka, udokumentował ponad 1300 takich przypadków tortur. To okrutne traktowanie prześladowanych uchodźców uważa za diaboliczne. Tylko nielicznym udaje się przeżyć i dotrzeć do Izraela.

Niech Bóg sprawiedliwości szybko przyjdzie z pomocą i wyratuje tych prześladowanych wierzących, którzy rozpaczliwie potrzebują Jego interwencji. Módlmy się, by Pan nie tylko wyzwolił tych chrześcijan z niewoli i cierpienia, ale też by ich oprawcy doświadczyli spotkania z żywym Bogiem i odwrócili się od swoich złych dróg.

Źródła: CBN News, Assist News, Open Doors, Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Cierpienia chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się