Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Śmierć chrześcijanina w wyniku tortur

23 lipca w zamkniętej bazie wojskowej w Mitire zmarł 43-letni, więziony za wiarę erytrejski chrześcijanin, po tym jak władze odmówiły mu opieki medycznej. Jak podaje holenderski oddział Open Doors, był to już trzeci w tym roku ze znanych przypadków śmierci uwięzionego chrześcijanina w tym kraju. Yemane Kahasay Andom, członek kościoła Kale-Hiwot w Mendefera, od chwili swojego uwięzienia 18 miesięcy temu był prawdopodobnie poddawany brutalnym torturom i cierpiał na ostrą odmianę malarii. Na dwa tygodnie przed śmiercią został umieszczony w izolatce w podziemnej celi za odmowę podpisania dokumentu o wyrzeczeniu się wiary.

Jakkolwiek szczegółowa treść tego dokumentu nie została potwierdzona, większość chrześcijan utożsamia jego podpisanie z wyparciem się wiary chrześcijańskiej. Yemane Kahasay Andom został prawdopodobnie potajemnie pochowany w bazie wojskowej.

Dziękuj Bogu za życie i świadectwo Yemane Kahasaya Andoma. Proś Boga, aby pocieszył tych, którzy go opłakują. Módl się, aby Pan został wywyższony, nawet przez śmierć swoich wiernych naśladowców (Flp 1,20).

/oprac. GPCh/

Źródło: VOM Canada

Całe wydanie Bieżących Informacji GPCh z 5 października 2009 r. w pliku pdf.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Śmierć chrześcijanina w wyniku tortur
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się