Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: 185 chrześcijan aresztowanych podczas modlitwy

Erytrejskie siły bezpieczeństwa aresztowały w październiku 185 chrześcijan zebranych na spotkaniu modlitewnym w Maitemenai, północnych przedmieściach stolicy kraju, Asmary. Większość aresztowanych osób to kobiety. Wierzący modlili się zaniepokojeni masowym opuszczaniem kraju przez swych rodaków. „Aresztowania zaalarmowały przywódców podziemnego kościoła, którzy obawiają się, że może to zwiastować kolejne ataki na chrześcijan” - powiedział Paul Robinson, dyrektor naczelny organizacji Release International w Wielkiej Brytanii.

W Erytrei przetrzymywanych jest aktualnie ponad tysiąc chrześcijan wyłącznie z powodu ich wiary, a wielu innych doświadcza różnych form prześladowania. W 2002 r. rząd Erytrei zamknął wszystkie kościoły, nienależące do kościołów prawosławnego, katolickiego i luterańskiego i od tego czasu prześladuje ich członków. Poważne ograniczenia nałożono również na akceptowane przez władze wyznania. Prześladowani są m.in. ich liderzy, którzy otwarcie wypowiadają swoje poglądy. Specjalny wysłannik ONZ ds. ochrony praw człowieka relacjonował, że tysiące Erytrejczyków ucieka z kraju każdego miesiąca mimo prowadzonej prawdopodobnie przez władze akcji „strzelaj, aby zabić”, której celem jest udaremnienie mieszkańcom wyjazdu z kraju.

Trwajmy w modlitwie za prześladowanych w Erytrei naśladowców Chrystusa. Módlmy się też o bezpieczeństwo dla uciekinierów, którzy często padają ofiarą handlarzy ludźmi i giną na drodze ku wolności.

Źródło: Release International

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: 185 chrześcijan aresztowanych podczas modlitwy
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się