Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Święto niepodległości bez wolności

W zeszłym miesiącu Erytrea świętowała 24 lata od uzyskania niepodległości. W tym młodym państwie kościół podziemny pozostaje w kręgu mniejszości religijnych, których wolność religijna jest najbardziej ograniczona. Amerykańska komisja ds. wolności religijnej na świecie ostrzega w swym najnowszym raporcie, że problem braku wolności religijnej jest najbardziej odczuwany przez ewangelicznych chrześcijan. Komisja utrzymuje, że w 2015 r. Erytrea powinna ponownie zostać zaklasyfikowana jako „państwo wymagające szczególnej troski” na podstawie Międzynarodowej Ustawy o Wolności Religijnej.

Greg Musselman z VOM Canada opisuje straszne warunki, które znoszą chrześcijanie w Erytrei: „Na chwilę obecną między 3000 a 4000 osób jest więzionych w kontenerach albo obozach wojskowych z powodu swojej wiary”. Na podstawie nowej ustawy o zakazie aktywności religijnej Erytrea pozwala na tortury i inne formy represjonowania więźniów religijnych, jak również losowe aresztowania i zatrzymania bez zarzutów. Jak dodaje Greg Musselman, praktyki takie są tłumaczone tym, że „rząd Erytrei widzi ewangeliczne chrześcijaństwo jako religię Zachodu i posiadające powiązania z CIA”.

Wielu chrześcijan spróbowało uciec przed prześladowaniami do Etiopii, gdzie ich odwaga zachęca innych do przyjęcia zbawienia. Po rozmowie z kilkoma uchodźcami Greg Musselman powiedział: „Oni przyprowadzają ludzi z różnych środowisk religijnych, islamu czy prawosławia, do prawdziwej relacji z Jezusem”.

Dziękujmy Bogu za zapewnienie tym wierzącym z Erytrei możliwości bezpiecznej ucieczki i za użycie świadectwa ich wiary do przyprowadzenia innych do zbawienia. Módlmy się, aby Bóg zachęcał polityków, by zagwarantowali Erytrejczykom wolność oddawania Jemu czci. Módlmy się też, by osoby sprawujące władzę były świadome, że będą musiały zdać sprawę ze swojego życia i decyzji politycznych przed Wszechmocnym Bogiem.

Źródło: Mission Network News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Święto niepodległości bez wolności
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się