Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Chrześcijanin więziony od 2011 r.

Mussie Eyob

Mussie Eyob został chrześcijaninem w 2008 r. Trzy lata później, gdy mieszkał w Arabii Saudyjskiej, poszedł któregoś dnia do miejscowego meczetu i rozmawiał o chrześcijaństwie z obecnymi tam ludźmi. 12 lutego 2011 r. został aresztowany za ewangelizowanie muzułmanów, a następnie uwięziony.

Głoszenie chrześcijaństwa to w Arabii Saudyjskiej przestępstwo podlegające karze śmierci. Jednak dzięki apelacjom ze strony różnych organizacji broniących praw człowieka oraz poszczególnych osób, władze saudyjskie zamiast wykonania wyroku śmierci postanowiły go deportować. Mussie został deportowany do Erytrei w listopadzie 2011 r. W trzy tygodnie po powrocie do ojczyzny po prostu zniknął w przepastnym systemie więziennym, w którym wielu pastorów i ewangelistów jest trzymanych w całkowitym odosobnieniu. Przez długi czas nikt dokładnie nie wiedział, gdzie Mussie się znajduje, i nikt nie miał z nim żadnego kontaktu.

Dopiero niedawno zaufane źródła otrzymały wiadomość, że Mussie przebywa w Me’etr. To położone na północnym zachodzie Erytrei więzienie zostało otwarte w 2007 r. specjalnie w celu przetrzymywania chrześcijan aresztowanych z powodu swojej wiary. (Uważa się, że obecnie przebywa tam około 89 więźniów.) W 2009 roku w Me’etr zmarło co najmniej dwóch uwięzionych erytrejskich wierzących – Mogos Hagos Kiflom (37 lat) i Mehari Gebreneguse Asgedom (42 lata). Dzięki Bogu, Mussie jest ponoć w dość dobrej kondycji zdrowotnej i robi, co może, by podołać ciężkiej pracy w więziennym obozie, biorąc na siebie obowiązki chorych, starszych lub fizycznie osłabionych.

Módlmy się, by Mussi odczuwał nieustanną obecność Pana w więzieniu. Prośmy, by wraz z innymi przetrzymywanymi w Me’etr wierzącymi otrzymał wolność i mógł szczęśliwie wrócić do swojej rodziny. Do tego czasu, niech Bóg nadal obdarza go zdrowiem i siłą, by ten wierny brat w Chrystusie mógł być wspaniałym narzędziem w Jego rękach, zarówno dla zachęty i wsparcia innych więźniów, jak i skutecznego składania świadectwa wobec więziennych strażników.

Źródło: Release International

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Chrześcijanin więziony od 2011 r.
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się