Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Kolejna fala aresztowań

Ogólna liczba erytrejskich chrześcijan, aresztowanych od początku maja, wzrosła obecnie do ponad 160 osób. Tylko 26 maja aresztowano prawie sto osób. Od tamtej pory potwierdzono wiele kolejnych przypadków aresztowań, w tym również rodzin z małymi dziećmi.

Według informatora Release International dwanaścioro dzieci (w tym jedno dwumiesięczne) przebywa obecnie w więzieniu razem z rodzicami. Ponad trzydzieścioro innych dzieci, pozbawionych opieki swoich uwięzionych rodziców lub opiekunów, znajduje się pod nadzorem służby bezpieczeństwa, która pilnuje, by dzieci nie otrzymały wsparcia od chrześcijańskiej społeczności.

Od 2002 roku członkowie zdelegalizowanych wówczas kościołów spotykają się potajemnie w różnych domach. Niestety te domowe spotkania również są namierzane przez władze. Przez ostatnie piętnaście lat dokonano nalotów na niezliczoną liczbę domów, a zgodnie z szacunkami lokalnych źródeł, w wyniku tych akcji setki chrześcijan trzymane są w erytrejskich więzieniach przez długi czas.

Uwięzieni z powodu swojej wiary, zwalniani są tylko po przyznaniu, że złamali prawo, zabraniające chrześcijanom gromadzenia się poza zarejestrowanymi i uznanymi grupami. Według lokalnych informatorów, w zależności od zwierzchnictwa danego więzienia, więźniowie są zmuszani do podpisania jednego z dwóch porozumień: albo obiecają, że nie będą angażować się w nieuprawnione czynności o charakterze religijnym, albo wyrzekną się swojej wierności Chrystusowi. Ci, którzy odmawiają złożenia podpisu, mogą być więzieni przez wiele lat.

Prosimy o modlitwy za naszych uciskanych braci i siostry w Erytrei. Niech nadal pozostaną wierni, nawet w obliczu tak intensywnych nacisków ze strony władz. Módlmy się, by zdecydowanie złożyli swoje zaufanie w Tym, którego miłość i obietnice nigdy nie zawodzą (Ps 33,18).

Źródła: Release International, World Watch Monitor, Christian Solidarity Worldwide

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Kolejna fala aresztowań
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się