Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Prośba modlitewna uwięzionej chrześcijanki

Twen Theodros

Twen Theodros przebywa w więzieniu w Erytrei od 13 lat. Ta młoda kobieta, nazywana przez tych, którzy ją znają, „miłą i cenną chrześcijanką”, pomimo brutalnego traktowania jakie spotyka ją w więzieniu, bardziej przejmuje się losem innych, niż własnym.

Osoby, które znają historię Helen Berhane, mogą kojarzyć Twen jako „Esther”. Twen była więziona w tym samym kontenerze co Helen, zajmowała się nią, myła jej rany, karmiła, a nawet przyjmowała za nią kary fizyczne. Naszej partnerskiej misji, Release International, udało się ostatnio dowiedzieć jak radzi sobie Twen w więzieniu i jak można się o nią modlić. Twen miała jedną prośbę o modlitwę: „aby Bóg był wywyższony w Erytrei”.

Twen, tak jak wielu innych więźniów sumienia w Erytrei, potrzebuje naszych modlitw. Módlmy się o ich uwolnienie. Módlmy się też, by uwięzieni chrześcijanie trwali w miłości do siebie i zachowywali pokój między sobą. Przebywanie w zamknięciu w ciasnych celach, przez 24 godziny na dobę, jest ekstremalnie trudnym doświadczeniem.

Źródła: VOM Australia, Release International, VOM USA

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Prośba modlitewna uwięzionej chrześcijanki
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się