Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Ponad 140 aresztowanych

17 maja, podczas prywatnego spotkania w Asmarze, doszło do zatrzymania ponad 140 chrześcijan. Czternaścioro z nich to dzieci.

Aresztowania miały związek z rozpoczynającymi się w kraju uroczystościami zakończonymi obchodzonym 24 maja Świętem Niepodległości. W związku z tymi trwającymi tydzień obchodami, władze poprzez aresztowania usiłowały zapobiec manifestacji jakichkolwiek oznak niezadowolenia społecznego.

Erytrea jest rządzona przez jednopartyjną dyktaturę, a  przypadki łamania praw człowieka należą do najczęstszych na świecie. W związku z ostatnimi protestami w sąsiednim Sudanie, które doprowadziły do upadku rządu, wzmocniono w Erytrei ochronę miejsc publicznych, aby zapobiec podobnym wydarzeniom. Z kraju dochodzą wieści, że ulice są pełne policji i agentów tajnych służb, którzy mają powstrzymać wszelkie demonstracje.

Innym krokiem do powstrzymania protestów było zablokowanie dostępu do Internetu w całym kraju. Obecnie ma go tylko 1% społeczeństwa, co minimalizuje oddziaływanie mediów społecznościowych.

Módlmy się za chrześcijan w Erytrei, których dotykają prześladowania. Prośmy Boga, aby umocnił ostatnio aresztowanych wiernych. Módlmy się też o opamiętanie dla prezydenta Afwerkiego i jego współpracowników, aby oni też doświadczyli zbawczej wiary w Jezusa Chrystusa i szanowali prawo do wolności mieszkańców Erytrei.

Źródła: Release International, The Africa Report

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Ponad 140 aresztowanych
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się