Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Kolejne represje wobec chrześcijan

23 czerwca funkcjonariusze służby bezpieczeństwa dokonali nalotu na Kościół Misji Wiary w Keren, drugim co do wielkości mieście w Erytrei, konfiskując mienie i aresztując grupę obecnych, w tym ciężarne kobiety i dzieci. Kościół ten działa w kraju od początku lat 50., a od 2002 roku ubiega się o rejestrację.

Jednak nawet kościoły zarejestrowane przez rząd (katolicki, prawosławny i  luterański) nie są chronione przed represjami jego strony. 12 czerwca władze przejęły i zamknęły 21 prowadzonych przez kościół katolicki  ośrodków zdrowia, pozbawiając tym samym opieki zdrowotnej tysiące mieszkańców terenów wiejskich. Następnego dnia aresztowano też duchownych prawosławnych. Uważa się, że te działania są skutkiem wołania przywódców kościoła o pokój i pojednanie.

W odpowiedzi na te represje, Daniela Kravetz, specjalny wysłannik ONZ ds. praw człowieka w Erytrei, wydała 21 czerwca oświadczenie, w którym stwierdziła: „Działania te dowodzą, że pomimo zachodzących w regionie pozytywnych zmian na rzecz pokoju i bezpieczeństwa, prawa człowieka w Erytrei nadal nie jest przestrzegane”.

Trwajmy w modlitwie za naszymi braćmi i siostrami w Erytrei, prosząc Boga, by dał im siłę i pokój w tych trudnych okolicznościach. Pamiętajmy o dzieciach, które nie rozumieją często dlaczego ich rodziny cierpią. Wstawiajmy się za ludźmi rządzącymi w Erytrei, by się opamiętali.

Źródła: Church in Chains, Christian Solidarity Worldwide

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Kolejne represje wobec chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się