Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Trzydzieścioro chrześcijan aresztowanych podczas ślubnej ceremonii

Pod koniec czerwca w stolicy kraju Asmarze aresztowano 30 uczestników ceremonii ślubnej. Tych kolejnych 30 chrześcijan dołączyło do 15 innych, których aresztowano w kwietniu i wysłano do obozu.

Rząd Erytrei to jeden z najbardziej opresyjnych rządów na świecie, znany z arbitralnych aresztowań i pozbawiania wolności bez procesów sądowych. Tylko w okresie od maja do sierpnia ubiegłego roku w Erytrei aresztowano ponad 330 chrześcijan.

Odkąd w 2002 r. wprowadzono restrykcje religijne, rząd pozwala na legalne funkcjonowanie tylko czterech prawnie uznanych grup wyznaniowych: kościoła prawosławnego, kościoła luterańskiego, kościoła rzymskokatolickiego i sunnickiego islamu. Członkostwo w jakiejkolwiek innej grupie religijnej jest surowo zabronione, jednak nękani są nawet członkowie legalnie uznanych wyznań.

Pamiętajmy o setkach wierzących, więzionych obecnie w Erytrei w okropnych warunkach, często mających za sobą wiele lat nieludzkiego traktowania. Módlmy się, by ci więźniowie i ich rodziny zostali obdarzeni wewnętrzną siłą dzięki nadprzyrodzonej interwencji Ducha Świętego.

Źródła: Release Eritrea, Barnabas Fund

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Trzydzieścioro chrześcijan aresztowanych podczas ślubnej ceremonii
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się