Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Kolejni więźniowie zwolnieni; pięć nowych aresztowań

Niedawno donosiliśmy o zwolnieniu z więzienia 31 chrześcijan. Z wdzięcznością i radością przekazujemy wspaniałą wiadomość, że kolejni chrześcijanie warunkowo wyszli z więzienia, co w sumie oznacza 69 zwolnionych! Choć wielu z tych ludzi latami żyło za kratami, nikt z nich nie miał procesu.

Zwolnienie chrześcijan jest zrozumiałym powodem do wielkiej radości dla członków ich rodzin i przyjaciół. Gdy jednak erytrejscy wierzący wyszli na ulice z pełnym wdzięczności świętowaniem, od razu aresztowano pięć kobiet. Wszystkie zatrzymane są matkami.

Podczas gdy niektórzy w kraju sugerują, że ostatnie zwolnienia są spowodowane pandemią, dr Berhane Asmelash, dyrektor Release Eritrea, jest sceptyczny. Uważa, że biorąc pod uwagę najnowsze aresztowania, za wcześnie jest oczekiwać stanowczych zmian polityki w erytrejskim rządzie. Dr Asmelash szacuje, że około 300 chrześcijan nadal więzionych jest w Erytrei bez postawionych zarzutów.

Chwalmy razem Pana za wspaniałą wiadomość, że ci wierni słudzy Boży w końcu odzyskali wolność. Nadal pamiętajmy o nich w modlitwie, a także o ich rodzinach, w czasie, gdy przystosowują się do życia po tylu latach więzienia. Wstawiajmy się za kobietami, które ostatnio aresztowano, prosząc Boga, by obdarzył je łaską i siłą w oczekiwaniu na Jego interwencję. Niech ich rodziny, szczególnie dzieci, również doświadczą trwałego pokoju i pociechy Pana, wiedząc, że mogą złożyć w Nim nadzieję.

Źródła: Release International, Barnabas Fund

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Kolejni więźniowie zwolnieni; pięć nowych aresztowań
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się