Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Chrześcijanie wypuszczani na wolność

We wrześniu i październiku 2020 z więzienia Mai Serwa w pobliżu Asmary z  nieznanych powodów zostało zwolnionych łącznie 69 chrześcijan. Według ostatnich informacji od organizacji Church in Chains w drugim tygodniu stycznia z tego samego więzienia zostało wypuszczonych kolejnych 10 chrześcijan. Chociaż nazwiska ostatnio zwolnionych więźniów są nieznane, wiadomo, że niektórzy z nich przebywali tam przez ponad 5 lat. Nie mamy informacji o tym, czy zwolniono więźniów z innych erytrejskich więzień.

Uwzględniając ostatnie informacje, szacuje się że obecnie w więzieniu Mai Serwa przebywa około 300 chrześcijan, z których wielu jest przetrzymywanych bez postawienia im zarzutów.

Chwalmy Boga za niedawno wypuszczonych więźniów. Nadal pamiętajmy w modlitwie o erytrejskich braciach i siostrach w Chrystusie, którzy pozostają w więzieniach, często w surowych i nieludzkich warunkach. Módlcie się, aby Pan głęboko  pracował w sercach erytrejskich rządzących, aby zaprzestali działań przeciwko chrześcijanom i zdali sobie sprawę, że też potrzebują poznać Jezusa jako swojego osobistego Zbawiciela.

Źródło: Church in Chains

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Chrześcijanie wypuszczani na wolność
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się