Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Trzydzieści pięć nowych aresztowań

W ostatnich miesiącach z informowaliśmy o zwalnianiu z erytrejskich więzień dziesiątek chrześcijan. Gdy jednak pod koniec marca aresztowano 35 wierzących za prowadzenie spotkań modlitewnych, nadzieje na to, że ciąg zwolnień sygnalizuje zmianę postawy wobec chrześcijan żyjących w opresyjnym reżimie, zostały rozwiane.

W stolicy kraju Asmarze wojsko wtargnęło na spotkanie modlitewne i aresztowało 23 kobiety, które zabrano do więzienia Mai Serwa. Kolejnych 12 chrześcijan aresztowano na spotkaniu domowym w mieście portowym Assab niedaleko granicy z Dżibuti i przewieziono do pobliskiego więzienia. Szczególne obawy wiążą się z osobami zatrzymanymi w Assab z powodu surowych warunków, z jakich znane jest tamtejsze więzienie.

Obywatelom Erytrei powiedziano, że mają obowiązek zgłaszania wszelkich niewłaściwych zachowań w swoich społecznościach. Podejrzewa się, że dźwięk głośnej modlitwy lub śpiewu mógł zaalarmować będących w pobliżu sąsiadów, którzy zgłosili spotkania wojsku.

Módlmy się o zwycięstwo sprawiedliwości i rychłe wyjście na wolność ostatnio uwięzionych wierzących. W czasie oczekiwania na zwolnienie niech trwają niezachwianie w okolicznościach, w jakich się znaleźli, czerpiąc pociechę z umacniającej obecności Bożego Ducha Świętego. Pamiętajmy też o modlitwie za wielu innych chrześcijan, którzy od lat trzymani są w erytrejskich więzieniach bez oficjalnych oskarżeń ani reprezentacji prawnej, prosząc o ich cudowny ratunek. Niech ci od dawna cierpiący, uwięzieni wierzący zostaną napełnieni siłą emocjonalną, umysłową, fizyczną i duchową, wiedząc, że w modlitwie wstawiają się za nimi chrześcijanie z całego świata, a co najważniejsze, nasz Pan – Jezus Chrystus.

Źródło: Release International

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Trzydzieści pięć nowych aresztowań
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się