Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Niedawno aresztowani chrześcijanie już uwolnieni

Więzienie Nakura

Na początku kwietnia informowano o zatrzymaniu 23 kobiet podczas spotkania modlitewnego w Asmarze, stolicy Erytrei oraz o zatrzymaniu 12 osób w mieście Assab. Niespodziewanie wszyscy aresztowani w Asmarze, z wyjątkiem jednej osoby, zostali zwolnieni z więzienia 11 kwietnia.

Zazwyczaj wierzący w Erytrei, kiedy trafią do więzienia, są przetrzymywani przez długi czas bez stawiania im zarzutów i nie mają prawa do przedstawiciela prawnego, czasami nawet przez wiele lat.

Nie mamy informacji o samopoczuciu zwolnionych. Wiadomo natomiast, że chrześcijanin ciągle więziony w Asmarze to mężczyzna. 12 osób aresztowanych w Assab przebywa w więzieniu, które jest znane jest z trudnych warunków.

Mamy również informację, że 14 chrześcijan zostało zwolnionych po czterech latach pobytu w więzieniu Nakura. Ci mężczyźni są częścią większej grupy aresztowanej latem 2017 na bezpośredni rozkaz prezydenta Afewerkiego. Jak to zazwyczaj dzieje się w Erytrei, nie podano powodu uwolnienia, a nikt z uwięzionych nie miał do tej pory żadnej rozprawy sądowej. W więzieniu Nakura przebywa jeszcze 12 innych chrześcijan.

Dziękujmy Bogu za wysłuchanie modlitw o uwolnienie chrześcijan z więzień Asmara i Nakura. Módlmy się teraz o fizyczne, psychiczne i emocjonalne uzdrowienie każdego z nich. Pamiętajmy nadal o modlitwie za wielu innych chrześcijan więzionych w Erytrei oraz za ich rodziny. Niech Bóg interweniuje w ich imieniu, okaże swoją łaskę i zaspokaja ich duchowe oraz fizyczne potrzeby.

Źródła: Church in Chains, Barnabas Fund, International Christian Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Niedawno aresztowani chrześcijanie już uwolnieni
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się