Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Aresztowanie trzech starszych pastorów

Georgio Gebreab i Samuel Okbamichael

Pod koniec lipca aresztowano trzech emerytowanych pastorów z Asmary, stolicy Erytrei. Wszyscy mają ponad 70 lat i okazjonalnie prowadzą nabożeństwa pogrzebowe i ślubne, dlatego powód ich aresztowania jest niejasny.

Pastorzy Girmay Araya i Samuel Okbamichael w środku nocy zostali zabrani ze swoich domów na przesłuchanie. Policja zamierzała uwięzić też trzeciego pastora, Georgio Gebreaba, ale ten leżał w łóżku chory. Od tamtej pory przebywa w areszcie domowym, aż jego stan pozwoli na zabranie go do aresztu. Pastor Georgio wyszedł na wolność siedem lat temu po pięciu latach więzienia. Od jakiegoś czasu poważnie choruje.

W czerwcu specjalny wysłannik ONZ do Erytrei zgłosił poważne naruszenia praw człowieka w tym kraju. Jego raport zawiera specjalną uwagę o grupach wyznaniowych, których członkowie są zatrzymywani bez wnoszenia oskarżeń lub bez procesu sądowego. Niektórzy chrześcijanie są latami więzieni bez procesu.

Pamiętajmy w modlitwach o wspomnianych pastorach i o wielu innych chrześcijanach w Erytrei, niesłusznie więzionych z powodu swojej wiary. Módlmy się, by nawet w okropnych warunkach państwowych więzień, Pan napełniał tych wierzących nowymi siłami, nadzieją i wytrwałością. Módlmy się, by pastor Georgio doznał pełnego fizycznego uzdrowienia. Niech rodzina i przyjaciele więzionych zwracają się do Chrystusa po potrzebną pomoc, pociechę i zachętę, szukając Jego cudownej interwencji w imieniu swoich bliskich.

Źródło: Church in Chains

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Aresztowanie trzech starszych pastorów
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się