Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Ponowne aresztowanie piętnastu chrześcijan

Erytrejskie władze aresztowały niedawno 15 chrześcijan w serii nalotów na ich domy w stolicy kraju Asmarze. Wszystkich piętnastu wierzących było już więzionych za wiarę, niektórzy do 16 lat.

W ostatnim roku w tym wschodnioafrykańskim kraju zwolniono z więzień wielu chrześcijan, co wzbudziło pewne spekulacje o możliwej, nadchodzącej zmianie w polityce. Jednak ostatnie aresztowania, razem z aresztowaniem pod koniec lipca trzech starszych pastorów, pokazują, że chrześcijanie nadal są w tym kraju prześladowani.

Wszystkich piętnastu ostatnio aresztowanych naśladowców Jezusa zostało zwolnionych latem zeszłego roku, ale zatrzymano ich znowu po tym, gdy władze odkryły listę chrześcijańskich kontaktów. Ponownie aresztowanych wierzących zabrano do najściślej strzeżonego więzienia, Mai Serwa, w Asmarze. Szacuje się, że w całej Erytrei trzymanych jest obecnie w więzieniach około 160 chrześcijan.

Nadal pamiętajmy o licznych chrześcijanach, którzy z powodu swojej wiary cierpią obecnie w nieludzkich warunkach erytrejskich więzień. Módlmy się też za ich rodziny, które muszą znosić lata separacji bez pozwolenia na odwiedziny swoich więzionych bliskich, czy nawet zweryfikowania ich stanu zdrowia i samopoczucia. Prośmy Boga, by potężnie zainterweniował na rzecz tych rodzin, poruszając serca rządzących do sprawiedliwego działania. Módlmy się też za ewangelistów, którzy mimo narażania się na złe traktowanie i więzienie, wciąż odważnie dzielą się w całym kraju Dobrą Nowiną.

Źródło: Release International

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Ponowne aresztowanie piętnastu chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się