Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Śmierć chrześcijanki w więzieniu

24 stycznia w obozie wojskowym w Alla zmarła na atak serca Hana Hagos Asgedom (41 l.), członkini kościoła Asabe Rhema. Hana została aresztowana w 2007 r. i była przez trzy lata przetrzymywana w wojskowym obozie w Wia. Po likwidacji tego obozu siedem miesięcy temu, przeniesiono ją do Alla.

Zmuszano ją tam do wyparcia się wiary. Kiedy odmówiła, została umieszczona w izolatce. Na krótko przed śmiercią była prawdopodobnie bita żelaznym prętem za to, że odmówiła „zrobienia filiżanki kawy komendantowi obozu” – co w rozumieniu miejscowych chrześcijan oznacza odrzucenie propozycji o charakterze seksualnym. Odesłano ją następnie do celi, gdzie była dręczona aż do śmierci.

21 stycznia wypuszczono z więzienia pastora Habtoma Tewelde (55 l.), przywódcę Kościoła Pełnej Ewangelii, aresztowanego w 2008 r. Zwolnienie to było prawdopodobnie spowodowane pogorszeniem stanu jego zdrowia wskutek postępów cukrzycy. Po wyjściu z więzienia pastor otrzymał ostrzeżenie, aby nie prowadził działalności chrześcijańskiej. (Źródło: Open Doors USA)

Módl się za tymi, którzy opłakują śmierć Hany. Módl się, aby jej wierne życie i świadectwo były przykładem dla innych erytrejskich chrześcijan, którzy znoszą próby z powodu swojej wiary. Dziękuj Panu za uwolnienie pastora Tewelde. Proś Boga, aby dał mu pocieszenie i uzdrowienie, kiedy dochodzi do siebie po pobycie w  więzieniu.

/Opracowano na podstawie: VOM Kanada, Persecution and Prayer Alert z 4 lutego 2010 r./

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Śmierć chrześcijanki w więzieniu
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się