Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Śmierć chrześcijanina w więzieniu

Erytrejski wierzący, Efrem Habtemichel Hagos (37 l.), zmarł 2 marca w izolatce więziennej w obozie wojskowym Adi-Nefase w mieście Assab. Powodem śmierci Efrema były malaria i zapalenie płuc, na które cierpiał w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Według doniesień odmówiono mu odpowiedniego leczenia medycznego, ponieważ nie zgodził się na wyrzeczenie się wiary w Chrystusa. Jest 12. chrześcijaninem, o którym wiadomo, że zmarł w tym obozie. Efrem przypuszczalnie został chrześcijaninem w trakcie odbywania służby wojskowej. Zaraz po śmierci został pochowany na terenie obozu.

Są też i pomyślne wieści z Erytrei. Niedawno zostało podobno zwolnionych 30 innych chrześcijan, w tym co najmniej trzech wybitnych przywódców kościoła.

Módlmy się za przyjaciół i rodzinę Hagosa, którzy opłakują jego śmierć. Módlmy się, żeby inni uwięzieni chrześcijanie nabrali odwagi, idąc za tym przykładem niezachwianej wiary w Jezusa. Dziękujmy Panu za uwolnienie 30 chrześcijan. Módlmy się za ponad 2000 innych chrześcijan, którzy są nadal więzieni z powodu swej wiary.

(Źródło: Open Doors)

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Śmierć chrześcijanina w więzieniu
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się