Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Śmierć chrześcijanki w więzieniu

23 kwietnia w wojskowym ośrodku szkoleniowym w Sawie zmarła dwudziestoośmioletnia Senait Oqbazgi Habta. Do jej śmierci doprowadziły skrajnie trudne warunki panujące w obozie oraz brak opieki medycznej. Senait miała anemię i chorowała na malarię.

Senait została aresztowana w 2008 r. wraz z 15 innymi osobami za przynależność do grupy biblijnej. Członków grupy więziono w dużych metalowych kontenerach transportowych, gdzie cierpieli z powodu duszącego upału w ciągu dnia oraz chłodu w nocy. Pozbawieni byli oni także dostępu do świeżego powietrza, urządzeń sanitarnych oraz opieki medycznej. Władze obozowe oferowały podobno Senait wolność i opiekę lekarską w zamian za wyrzeczenia się wiary chrześcijańskiej. Ona jednak odmawiała. Kiedy wreszcie przewieziono ją do więziennego szpitala, było już za późno i Senait zmarła.

Módlmy się o Boże pocieszenie, pokój i wsparcie dla rodziny Senait i jej przyjaciół. Módlmy się, aby Bóg nadal wzmacniał swoją łaską przebywających w więzieniu erytrejskich chrześcijan. Módlmy się, aby ich prześladowcy zostali przekonani przez świadectwo wierności tych wierzących
i szukali zbawienia w Chrystusie.

/źródło: Open Doors/

/oprac. GPCh/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Śmierć chrześcijanki w więzieniu
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się