Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Aresztowanie chrześcijan

2 stycznia służba bezpieczeństwa aresztowała 30 chrześcijan za to, że zebrali się na modlitwie w prywatnym domu w stolicy kraju Asmarze. Zatrzymani chrześcijanie są członkami ewangelicznego Kościoła Filadelfia, który w Erytrei jest nielegalny. Niektórzy z aresztowanych zostali później wypuszczeni z więzienia.

W 2002 r. kilka kościołów zostało zmuszonych do przejścia do podziemia po wprowadzeniu obowiązku rejestracji wszystkich ugrupowań religijnych. Rząd uznaje jedynie cztery wyznania: islam oraz kościoły prawosławny, rzymskokatolicki i luterański. Obecnie ponad 3000 Erytrejczyków jest więzionych za wiarę w Jezusa. Większość z nich jest przetrzymywana w podziemnych lochach, metalowych kontenerach i barakach wojskowych. Kilkoro chrześcijan zmarło w więzieniu z powodu tortur i braku pomocy medycznej.

Módlmy się o jedność i prawdziwą wolność religijną w Erytrei. Powierzajmy Panu wszystkich wierzących w tym kraju, szczególnie tych, którzy cierpią w więzieniu. Módlmy się, aby zostali umocnieni obecnością Pana. Prośmy także Boga o ich uwolnienie.

/źródło: ASSIST News Service/

/oprac. GPCh/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Aresztowanie chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się