Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Kolejne masowe aresztowania chrześcijan

W ostatnich miesiącach władze aresztowały co najmniej 90 chrześcijan, w tym wielu studentów. W maju zatrzymano 64 wierzących w wiosce Adi Abeyto, niedaleko stolicy kraju, Asmary. Nie jest znany powód ich aresztowania. Z kolei w czerwcu aresztowano 26 studentów z Mai-Mefhi College of Technology, prawdopodobnie dlatego, bo odmówili wzięcia udziału w obchodach Dnia Niepodległości Erytrei (24 maja). Jak dotąd tylko sześć z tych 90 aresztowanych osób zostało zwolnionych. Pozostali są prawdopodobnie przetrzymywani w policyjnym areszcie lub w cieszącym się złą sławą więzieniu wojskowym Mitire.

W 2002 roku rząd Erytrei zakazał działalności wszystkim grupom chrześcijańskim, które nie należą do uznanych przez państwo związków wyznaniowych. Od tego czasu tysiące chrześcijan zostało aresztowanych. Co najmniej szesnaścioro z nich zmarło wskutek złego traktowania w więzieniu.

Módlmy się, aby więzieni dla Chrystusa Erytrejczycy zostali uwolnieni. Módlmy się, aby chrześcijanie w Erytrei trwali w wierze i z miłością głosili Chrystusa w swym kraju. Módlmy się, aby ci, którzy prześladują chrześcijan w Erytrei odwrócili się od swoich złych dróg  i doszli do wiary w Chrystusa.

/źródło: VOM-USA, Release International, Release Eritrea/

/oprac. GPCh/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Kolejne masowe aresztowania chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się