Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Śmierć trojga chrześcijan więzionych w obozach wojskowych

Troje chrześcijan zmarło w obozach wojskowych w Erytrei z powodu niedożywienia, chorób i tortur. Jak podają lokalne źródła, dwie kobiety, Terhase Gebremichel Andu (28 l.) i Ferewine Genzabu Kifly (21 l.), zmarły w obozie wojskowym Adersete w zachodniej Erytrei, gdzie były przetrzymywane w podobnych do lochu celach, przeznaczonych dla więźniów religijnych. Obie były pracownicami hurtowni i zostały aresztowane w 2009 r. podczas spotkania modlitewnego w prywatnym domu. Zmarły z powodu niedożywienia i złego stanu zdrowia po dwóch latach tortur i braku opieki medycznej.

Kilka tygodni później zmarł Angesom Teklom Habtemichel, 26-letni chrześcijanin, który również był dwa lata więziony w obozie wojskowym w Erytrei. Angesom nabawił się tam ciężkiej malarii. Nie wyrażono jednak zgody na jego leczenie, gdyż odmówił na piśmie wyparcia się swojej wiary chrześcijańskiej.

Erytrea ma za sobą długą historię bardzo złego traktowania chrześcijan i jest obecnie uznawana za jeden z krajów, w którym panują najgorsze prześladowania.

Módlmy się, aby niezachwiana wiara Terhase, Ferewine i Angesoma stała się przykładem Chrystusa dla niewierzących. Módlmy się, aby ci, którzy są pogrążeni w żałobie po ich śmierci ufali, że w Jezusie nawet śmierć straciła swoje żądło (1 Kor 15,55). Módlmy się, aby inni chrześcijanie więzieni w Erytrei zostali wkrótce zwolnieni.

/źródło: Open Doors/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Śmierć trojga chrześcijan więzionych w obozach wojskowych
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się