Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Patriarcha kościoła prawosławnego pilnie potrzebuje opieki lekarskiej

Patriarcha AntoniosUwięziony przywódca kościoła prawosławnego w Erytrei rozpaczliwie potrzebuje pomocy medycznej, gdyż jest cukrzykiem i bez leczenia stan jego zdrowia szybko się pogarsza. Patriarcha Antonios został w 2005 r. pozbawiony urzędu i osadzony w areszcie domowym za to, że wezwał władze do zaprzestania ingerowania w sprawy kościoła oraz uwolnienia jego więzionych członków. „To cud, że nie mając opieki medycznej nadal żyje”- powiedział jeden z duchownych erytrejskiego kościoła prawosławnego w Stanach Zjednoczonych.

Od 2002 roku rząd więzi i torturuje, często bez wyroku sądowego, swoich obywateli z powodów politycznych i religijnych. Wielu z nich poniosło śmierć w wyniku tortur. Szacuje się, że w erytrejskich więzieniach przebywa obecnie od 2000 do 3000 chrześcijan. Wierzący są bardzo źle traktowani w więzieniu. Przetrzymuje się ich często w metalowych kontenerach pozbawionych wentylacji i toalet.

Prośmy Pana o zdrowie dla patriarchy Antoniosa na świadectwo dla ludzi, którzy go więżą. Módlmy się, aby więzieni w Erytrei chrześcijanie byli przykładem miłości Boga poprzez wytrwałą miłość i modlitwy za swych prześladowców (Mt 5,43-48).

/źródło: International Christian Concern/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Patriarcha kościoła prawosławnego pilnie potrzebuje opieki lekarskiej
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się