Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ERYTREA: Nawrócony na chrześcijaństwo muzułmanin zmarł w więzieniu

W obozie wojskowym w Aderset, po dwóch bardzo trudnych latach spędzonych w niewielkiej, podobnej do lochu celi, zmarł Adris Ali Mohammed (31 l.), nawrócony na chrześcijaństwo muzułmanin. Adris został aresztowany w 2010 r. w mieście Tesenai, po tym jak erytrejska policja dowiedziała się o jego przejściu na chrześcijaństwo. W więzieniu cierpiał na malarię, jednak odmówiono mu pomocy medycznej.

Źródła podają, że dzielnie wytrzymał przerażające prześladowania i stanowczo opowiadał się za swoją wiarą. Pomimo iż odszedł z tego świata, zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią uwolniło go od cierpienia i teraz może przeżywać chwalebną obietnicę życia wiecznego. Szacuje się, że w Aderset więzionych jest obecnie około 100 innych wierzących.

Przynośmy w modlitwie pozostających w żałobie członków rodziny i przyjaciół Adrisa. Niech przykład jego niezachwianej wiary będzie dla nich źródłem zachęty. Módlmy się, aby nieustająca miłość Adrisa do Jezusa Chrystusa pozostawała mocno w pamięci tych, którzy się nad nim tak surowo znęcali i doprowadziła do zmiękczenia ich serc. Módlmy się, aby ewangelia była skutecznie głoszona w całej Erytrei.

/źródło: Open Doors/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Erytrei ERYTREA: Nawrócony na chrześcijaństwo muzułmanin zmarł w więzieniu
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się