Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ETIOPIA: Chrześcijanie oskarżeni po nabożeństwie chrzcielnym

25 kwietnia policja dokonała nalotu na nabożeństwo, podczas którego czterdziestu nowych wierzących przystąpiło do chrztu. Miejsce spotkania zostało otoczone przez piętnastu funkcjonariuszy,  którzy aresztowali  trzech liderów kongregacji. Policjanci prowadzili też pościg za czterema spośród nowo ochrzczonych, którzy ze strachu rzucili się do ucieczki, i aresztowali ich na przystanku autobusowym. Te cztery osoby to byli muzułmanie, którzy doświadczyli już szykan ze strony swych krewnych, usiłujących ich zmusić, by wrócili do islamu.

Wszyscy aresztowani zostali zwolnieni za kaucją po przesłuchaniu sądowym, które odbyło się 11 maja. Kaucję, wysokości 5 tysięcy birrów (około 900 zł) wpłacili przywódcy miejscowego kościoła, którzy wyrazili obawy, że całe to zajście może wywołać jeszcze silniejszą presję na tamtejszą społeczność nowych chrześcijan i tak już narażoną na prześladowania.

Wstawiajmy się za tymi nowymi wierzącymi w modlitwach do naszego Pana, by ich wiara została umocniona pomimo przeciwności, z jakimi muszą się teraz mierzyć. Prośmy, by oskarżenia, wniesione przeciwko aresztowanym, zostały oddalone. Wstawiajmy się szczególnie za tymi nawróconymi, którzy z powodu swojej miłości do Jezusa doświadczają też nacisku ze strony swoich rodzin. Niech każdy z ich niezbawionych krewnych osobiście doświadczy przemieniającego życie spotkania ze zmartwychwstałym Zbawcą, który pragnie objawić swoją ogromną miłość do nich oraz swój plan ich wiecznego ocalenia. Módlmy się też, by Bóg wspaniale błogosławił i zachęcał rozwijający się Kościół w Etiopii oraz potężnie się nim posługiwał, by docierać z przesłaniem Ewangelii do wielu innych.

Źródło: World Watch Monitor

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Etiopii ETIOPIA: Chrześcijanie oskarżeni po nabożeństwie chrzcielnym
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się