Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ETIOPIA: Kara więzienia za dystrybucję książki (aktualizacja)

15 listopada cztery chrześcijanki Eden (15 l.) Gifti (14 l.), Mihiret (14 l.) i Deborah (18 l.) stanęły przed sądem w mieście Babile, położonym około 550 km na wschód od stolicy kraju Addis Abeby. We wrześniu zostały one aresztowane za dystrybucję książki, polemizującej z poglądami pewnego islamskiego duchownego na temat chrześcijaństwa. Muzułmanie potraktowali bowiem tę książkę jako obrazę dla islamu. W październiku dziewczyny zostały wypuszczone za kaucją, gdyż prokuratura nie potrafiła jednoznacznie wykazać, że popełniły jakieś przestępstwo. Oskarżono je w końcu o wzniecanie przemocy na tle religijnym i po krótkiej rozprawie sędzia skazał całą czwórkę na miesiąc więzienia.

Według World Watch Monitor dziewczyny miały zostać przewiezione do większego więzienia w mieście Gelemiso, gdzie mają odbyć karę wśród pospolitych przestępców. Sędzia zezwolił na wniesienie apelacji, jednak dopiero po przewiezieniu dziewczyn do docelowego więzienia.

Rodziny dziewczyn są zszokowane wyrokiem, ale w chwili sporządzania informacji nie były jeszcze zdecydowane, czy będą składać odwołanie.

Módlmy się nadal o sprawiedliwość, miłosierdzie i ochronę przed skrzywdzeniem dla Eden, Gifti, Mihiret i Deborah.

Źródło: World Watch Monitor

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Etiopii ETIOPIA: Kara więzienia za dystrybucję książki (aktualizacja)
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się