Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ETIOPIA: Chrześcijanin zwolniony z więzienia, ale traci rodzinę

Tamirat Woldegorgis spędził dwa lata w więzieniu na podstawie fałszywych oskarżeń o zbezczeszczenie Koranu. Tamirat został aresztowany w 2010 r., po tym jak jego muzułmański współpracownik oskarżył go o napisanie „Jezus jest Panem” w egzemplarzu Koranu i na jakiejś tkaninie, chociaż nigdy nie znaleziono na to żadnych dowodów. Trudne warunki więzienne, m.in. osadzenie w małej celi z 50 innymi więźniami, spowodowały u Tamirata utratę władzy w nodze.

Tamirat jest wdowcem wychowującym dwoje dzieci w wieku 6 i 15 lat. Po powrocie z więzienia nie zastał dzieci w domu. „Starałem się zlokalizować swoje dzieci, ale wszystko na próżno” - powiedział -  „Moje życie jest zrujnowane. Straciłem dom, dzieci, zdrowie. Teraz jestem bezdomnym kaleką”. Tamirat uważa, że muzułmanie z jego wioski zabrali mu dzieci, aby ograniczyć jego wpływy w regionie. Obecnie przebywa u przyjaciela w mieście, którego nazwy nie ujawniono.

Módlmy się, by dzieci Tamirata zostały odnalezione i połączyły się ze swoim ojcem. Módlmy się, aby Pan wykorzystał te zdarzenia jako świadectwo potęgi wiary w Niego, i by to świadectwo przyprowadziło innych do Chrystusa. Módlmy się, by Tamirat ufał, że Pan ma plany dla niego i jego rodziny, aby zgotować im przyszłość i natchnąć nadzieją. (Jer 29,11).

/źródło: Compass Direct News/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Etiopii ETIOPIA: Chrześcijanin zwolniony z więzienia, ale traci rodzinę
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się