FILIPINY: Co najmniej 20 zabitych w zamachu bombowym

Wnętrze zniszczonej katedry

Co najmniej 20 osób zginęło, a ponad 80 zostało rannych 27 stycznia w wyniku zsynchronizowanego ataku bombowego w katedrze w Jolo, na południu Filipin. Pierwsza bomba wybuchła podczas nabożeństwa. Druga eksplodowała za drzwiami, gdy ludzie ratowali się ucieczką, a na miejsce zdarzenia przybyło wojsko. Wśród zabitych było pięciu żołnierzy. Do odpowiedzialności za ten zamach przyznało się ISIS.

Wybuch nastąpił niecały tydzień po referendum, w którym mieszkańcy Mindanao przegłosowali utworzenie na południu Filipin kontrolowanego przez muzułmanów autonomicznego regionu.

Pojawiło się wiele spekulacji na temat ewentualnego związku pomiędzy referendum a atakiem. Wiele osób spośród mniejszości chrześcijańskiej popierało utworzenie regionu autonomicznego, nawet kontrolowanego przez muzułmanów. Efraim Tendero, sekretarz generalny Światowego Sojuszu Ewangelicznego, uważa, że atak został dokonany przez grupę, która nie chciała porozumienia pokojowego.

Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zostali ranni, a także o rodzinach i przyjaciołach zabitych w ataku. Módlmy się, aby sprawiedliwość i pokój zwyciężyły w tym ogarniętym przemocą obszarze Filipin.

Źródła: BBC, ABS-CBN, Christianity Today

Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się