Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

FILIPINY: Egzekucja pastora

Rebelianci z komunistycznej Nowej Armii Ludowej (NPA) na Filipinach dokonali egzekucji chrześcijańskiego pastora, którego oskarżyli o wspieranie żołnierzy w kampanii przeciw rewolcie na wyspie Mindanao.

Informację tę podał 30 lipca rzecznik armii rządowej podpułkownik Kurt Decapia. Powiedział on, że żołnierze wydobyli ciało Josefino Estaniela (45 lat), pastora Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, z płytkiego grobu w wiosce Dalagdag w Calinan, w okolicach miasta Davao. Według innych doniesień porwany w maju pastor był torturowany podczas pobytu w niewoli.

Módl się za pogrążoną w żałobie rodzinę pastora Estaniela. Módl się o bezpieczeństwo innych przywódców kościoła w tym regionie. W ostatnich tygodniach nastąpiło gwałtowne nasilenie ataków i pogróżek wobec chrześcijan, szczególnie przywódców kościoła. 29 lipca na wyspie Mindanao, uzbrojeni mężczyźni zatrzymali mikrobus i dokonali egzekucji czterech podróżujących nim chrześcijan. Piątego pasażera uważa się za zaginionego. Módl się, aby znaleziono go żywego i by mógł powrócić do swojej rodziny.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Filipin FILIPINY: Egzekucja pastora
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się