Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

FILIPINY: Zabójstwo chrześcijańskiego duchownego

MacArthur Arbado, starszy w Biblijnym Kościele Chrześcijan Baptystów w Carmen w prowincji Cotabato, został zamordowany w dniu 10 listopada, kiedy wracał do swojego gospodarstwa. Napastnicy postrzelili go w nogi, plecy i brzuch, a następnie odcięli mu głowę jego własną maczetą. MacArthur pozostawił żonę Lolitę i 13 dzieci.

Mimo, że jego gospodarstwo otaczały grunty będące w posiadaniu muzułmanów, miał dobre stosunki z sąsiadami. Nauczył się mówić ich językiem i był nazywany przez wielu „wujkiem”. Często jego przyjaciele muzułmanie próbowali go nawrócić na islam, ale trwał mocno w wierze i rozmawiał z nimi o chrześcijaństwie. Uważa się, że zabójcy MacArthura są członkami grupy muzułmańskich separatystów działających w tym rejonie. VOM spotkał się z rodziną MacArthura i udzielił jej pomocy.

Prośmy Boga, aby pocieszył Lolitę, jej dzieci oraz kościół, w którym służył MacArthur. Módlmy się, aby jak liczne są cierpienia Chrystusowe wśród nich, tak też obficie spływała na nich pociecha (2 Kor 1,5). Módlmy się, aby sprawcy tego ataku pokutowali i nawrócili się do Jezusa Chrystusa.

/źródło: VOM-USA/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Filipin FILIPINY: Zabójstwo chrześcijańskiego duchownego
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się