Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Chrześcijanie pobici i oskarżeni o nawracanie siłą

Alians Ewangeliczny Indii w raporcie z 18 lipca podał, że 10 lipca w mieście Chitradurga hinduscy bojówkarze podeszli do stoiska z herbatą prowadzonego przez żonę pastora Nagaraja – Szaradę i pytali ją o jej wiarę. Agresorzy zażądali od niej, aby powiedziała jak dużo pieniędzy otrzymała jej rodzina za nawrócenie się na chrześcijaństwo i oskarżyli ją i jej męża o nawracanie przy użyciu siły. Zagrozili także, że ją spalą. Sharada została zaciągnięta siłą na posterunek policji, gdzie złożono przeciwko niej skargę. Pastor Nagaraj został również wezwany na posterunek, gdzie bojówkarze pobili go, przy biernej postawie policjantów.

18 lipca pobito w Katarnace i oskarżono o nawracanie siłą z hinduizmu czterech chrześcijan, którzy odwiedzali pewne osiedle w zachodniej części miasta Bangalur. Wierzący zostali potem zabrani na posterunek policji. Później skazano ich i umieszczono w więzieniu w Bangalore.

Módl się o uwolnienie uwięzionych wierzących. Proś o tych, którzy ich fałszywie oskarżają o nawracanie dla zysku, by ujrzeli, że Dobra Nowina jest za darmo i uwierzyli w Jezusa (Ef 2,8-9).

/oprac. GPCh/

Źródło: VOM Canada

Całe wydanie Bieżących Informacji GPCh z 5 października 2009 r. w pliku pdf.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Chrześcijanie pobici i oskarżeni o nawracanie siłą
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się