Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Chrześcijanie fałszywie oskarżeni o morderstwo

Według raportu Compass Direct z 31 sierpnia hindusi w wiosce Mehendi Kheda (stan Madhja Pradeś), oskarżają pastora Kamlesha Taheda (32 l.) i trzech innych miejscowych chrześcijan o zamordowanie młodego mężczyzny, który poniósł śmierć w bójce pomiędzy dwoma lokalnymi klanami. Roop Singh Baria (22 l.) zginął 8 sierpnia w wyniku zamieszek pomiędzy klanami Baria i Tahed, do których doszło w wyniku sporu o 1.000 rupii (około 60 złotych) pożyczonych przez jednego z członków rodziny Tahed. Kiedy członkowie klanu Baria zgłosili ten incydent na policję, wmieszali w to morderstwo pastora Taheda oraz Kasnę Taheda (25 l.), Ramesha Taheda (26 l.) i Vasnę Taheda (36 l.). Ci czterej mężczyźni, co poświadczają inni mieszkańcy wioski, twierdzą, że nie byli obecni na miejscu morderstwa w chwili jego dokonania.

Komentując tę sytuację, pastor Tahed powiedział: „Kiedyś byłem jednym z nich, ale od 20 lat, od kiedy zostałem chrześcijaninem, fałszywie mnie oskarżają i nienawidzą z powodu mojej pracy ewangelizacyjnej”. W 2001 roku pastor Tahed był więziony przez 20 dni  na podstawie fałszywych oskarżeń o „nawracanie siłą” i został zwolniony dopiero po przeprowadzeniu kosztownej batalii sądowej w celu udowodnienia jego niewinności. Według ostatnich doniesień, pastor pozostaje w ukryciu, a pozostali trzej oskarżeni wierzący znajdują się w areszcie policyjnym.

Módl się o ujawnienie prawdy w tej sytuacji i o zwycięstwo prawdziwej sprawiedliwości. Módl się o siłę wiary dla oskarżonych chrześcijan. Proś Boga, aby chronił i zachęcał chrześcijan w Indiach, kiedy dzielą się Dobrą Nowiną Jezusa.

/oprac. GPCh/

Źródło: VOM Canada

Całe wydanie Bieżących Informacji GPCh z 5 października 2009 r. w pliku pdf.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Chrześcijanie fałszywie oskarżeni o morderstwo
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się