Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Chrześcijanin zwolniony z więzienia

Aju Mathew

Aju Mathew został aresztowany, kiedy zabrał na wycieczkę na południe Indii 14 dzieci będących pod opieką chrześcijańskiego domu pomocy dla dzieci. Po aresztowaniu władze oskarżyły go o handel ludźmi i nawracanie nieletnich. Aju, który ostatecznie został oczyszczony z zarzutów, spędził 42 dni w więzieniu, gdzie przetrzymywany był w złych warunkach i gdzie był intensywnie przesłuchiwany. Jednak Aju wykorzystał ten czas, dzieląc się swoim świadectwem z innymi uwięzionymi i budując z nimi relacje.

Pomimo złego traktowania w więzieniu strażnicy pozwolili Aju, aby miał przy sobie Biblię. Przed wyjściem na wolność dał ją innemu uwięzionemu, muzułmaninowi, który uznał, ze jest grzesznikiem i że potrzebuje zbawienia. Po opuszczeniu więzienia Aju przyznał, że czuje się jeszcze bliżej Pana. Módlmy się, aby wiara Aju została wzmocniona i aby miał jeszcze większe pragnienie dzielenia się Ewangelią z tymi, którzy jej potrzebują.

Módlmy się, aby Pan dalej działał w życiu więźniów, z którymi Aju dzielił się Ewangelią. Módlmy się zwłaszcza o tego muzułmanina, który czyta obecnie swoją własną Biblię.

Źródło: VOM USA

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Chrześcijanin zwolniony z więzienia
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się