Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Rozszerzenie ustawodawstwa przeciwko zmianie wyznania

Stan Uttarkhand na północy Indii jest obecnie siódmym stanem w kraju, który wprowadził prawo ograniczające zmianę religii, szczególnie z hinduizmu na chrześcijaństwo. Prawo ustanawia karę do dwóch lat więzienia za tego typu wykroczenie.

Ustawa, uchwalona w marcu przez zgromadzenie stanowe, a w kwietniu podpisana przez gubernatora, zakazuje wszelkiej zmiany wyznania przy użyciu siły, oszustwa lub łapówki. Nowe prawo zostało uchwalone w reakcji na rozporządzenie Sądu Najwyższego z listopada zeszłego roku, w którym zmiana wyznania w celu zawarcia małżeństwa została określona jako fikcja i oszustwo. Sąd Najwyższy zalecił wtedy uchwalenie podobnych „ustaw o wolności religii” we wszystkich indyjskich stanach.

Doświadczenie z różnych obszarów Indii pokazuje, że takie ustawodawstwo często jest stosowane niesprawiedliwie przeciwko chrześcijanom, szczególnie tym, którzy wywodzą się z Dalitów, zaliczanych przez indyjskie społeczeństwo do najniższej kasty.

Módlmy się, by indyjskie rządy stanowe i rząd federalny respektowały konstytucję i chroniły prawa religijne wszystkich obywateli. Niech mieszkający w tym kraju chrześcijanie nadal szerzą przesłanie nadziei w Chrystusie, pomimo pojawiających się nowych zagrożeń.

Źródła: Christian Post, Mission Network News, Hindustan Times

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Rozszerzenie ustawodawstwa przeciwko zmianie wyznania
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się