Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Atak na uczestników spotkania modlitewnego

Módlmy się, aby chrześcijanie w Indiach nadal się spotykali i wzajemnie zachęcali

2 lipca w jednej z indyjskich wiosek doszło do ataku na 150 chrześcijan zgromadzonych na spotkaniu modlitewnym. Hinduscy wieśniacy w liczbie 25 okładali chrześcijan drewnianymi pałkami, w wyniku czego 20 osób doznało poważnych obrażeń, m.in. złamania kości. Zniszczono też dziesięć motocykli, meble i instrumenty muzyczne.

Po napaści przywódca wioski złożył fałszywe oskarżenia przeciwko sześciu chrześcijanom. Jeden z oskarżonych, Gautam, powiedział, że postawiono im zarzuty na mocy przepisów anty-konwersyjnych, mimo że nie podejmowali prób nawracania. „W każdy poniedziałek pokojowo prowadzimy modlitwę, a ludzie uczestniczą w niej na zasadach dobrowolności” - dodał.

Módlmy się o uzdrowienie wszystkich, którzy zostali ranni w tym ataku. Prośmy Pana o zaopatrzenie dla tego kościoła i jego członków oraz o rekompensatę poniesionych szkód. Módlmy się także o oddalenie fałszywych oskarżeń przeciw chrześcijanom oraz aby postępowanie i postawa członków kościoła były światłem dla innych mieszkańców wioski, pokazując im drogę do wiary w Chrystusa.

Źródło: International Christian Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Atak na uczestników spotkania modlitewnego
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się