Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Prawie trzysta osób oskarżonych o "rozsiewanie błędnych informacji o hinduizmie"

Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: World Watch Monitor

271 chrześcijanom w dystrykcie Jaunpur w Uttar Pradesh zostały postawione zarzuty po donosie grupy hinduistycznych aktywistów. Wedle oskarżeń, członkowie kościoła zielonoświątkowego rozpowszechniali rzekomo podczas nabożeństw kłamstwa na temat hinduizmu i próbowali nawracać ludzi na chrześcijaństwo. Pojawiły się również zarzuty, że podawali ludziom narkotyki, aby ich nawracać.

Policja bada te zarzuty. W ostatnim raporcie wymienieni zostali z nazwiska tylko trzej pastorzy: Durga Prasad Yadav, Kirit Rai i Jitendra Ram. Pozostałych chrześcijan oskarżono o współudział. Według lokalnego informatora, opozycja względem kościoła się nasiliła, gdy spotkania chrześcijan zaczęły przyciągać tłumy i ludzie byli uzdrawiani przez modlitwę. „Zarzucanie ludziom, że podawali innym narkotyki, aby ich nawracać na chrześcijaństwo jest absurdem. Żaden chrześcijanin nie zrobiłby czegoś takiego”- stwierdził ów informator.

Podobnie jak w wielu innych regionach Indii, w ostatnim czasie w stanie Uttar Pradesh obserwuje się narastanie sprzeciwu wobec chrześcijaństwa.

Módlmy się, aby śledztwo ujawniło prawdę, a oskarżeni chrześcijanie zostali oczyszczeni z zarzutów. Niech ci, którzy przyszli do wiary przez ich posługę, wzrastają w łasce i poznaniu naszego Pana i Zbawiciela (2 P 3,18). Wstawiajmy się również za oskarżycielami, by opamiętali się z całego serca i uwierzyli w Jezusa.

Źródła: Indian Express, AsiaNews, UCANews

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Prawie trzysta osób oskarżonych o "rozsiewanie błędnych informacji o hinduizmie"
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się