Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Chrześcijanie na celowniku w Karnatace

Sąd Najwyższy w Katarnace zezwolił na ponowne otwarcie 12 kościołów w okręgu Davangere, zamkniętych na początku września 2008 r. w wyniku oskarżeń o nawracanie ludzi siłą. Jednak według VOM nadal napływają informacje o groźbach i gwałtownych atakach na chrześcijan w tym stanie.

9 stycznia około godz. 730 policjanci przerwali cotygodniowe spotkanie modlitewne organizowane w domu pastora Iswara Albannavara (30 lat) i jego żony Renuki Iswar Albannavar (26 lat) w Gangavadi w okręgu Belgaum i oskarżyli małżonków o nawracanie ludzi siłą. Policjanci skonfiskowali Biblie i śpiewniki oraz zabrali kilku wierzących na posterunek.  Chociaż chrześcijanie stwierdzili, że nie zostali zmuszeni do przyjścia na spotkanie, jednak pastor Albannavar i jeszcze jeden wierzący zostali oskarżeni o „sianie nienawiści między różnymi grupami religijnymi [... ] oraz o zaburzenie ładu i porządku społecznego”.  Z ostatnich doniesień wynika, że obaj chrześcijanie zostali zatrzymani w areszcie.

Dziękuj Bogu za ponowne otwarcie kościołów w okręgu Davangere. Proś Boga, aby pastor Albannavar i inni chrześcijańscy przywódcy w Indiach byli pełnym wiary przykładem dla pozostałych wierzących w tym czasie cierpienia (1 P 5,2-3).

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Chrześcijanie na celowniku w Karnatace
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się