Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Dziesięciu mężczyzn oskarżonych o gwałt na zakonnicy

29 stycznia indyjska policja oskarżyła dziesięciu mężczyzn o zgwałcenie katolickiej zakonnicy podczas antychrześcijańskich aktów przemocy, które wybuchły w sierpniu ubiegłego roku w stanie Orisa.

25 sierpnia tłum hinduistycznych bojówkarzy napadł na dom modlitwy w wiosce K. Nuagaon w dystrykcie Kandhamal, gdzie pracowała siostra  Meena (29 lat). Zakonnica została pochwycona przez kilku mężczyzn, którzy zdarli z niej ubranie i trzymali ją na ziemi, podczas gdy jeden z nich ją gwałcił. Następnie siostra Meena była przeprowadzana nago po ulicy razem z księdzem. Mimo że policja była obecna, nie zrobiła nic, aby powstrzymać ten atak. Dziesięciu mężczyzn biorących udział w napaści zostało oskarżonych o gwałt zbiorowy, jako że według prawa w Indiach asystowanie w czasie gwałtu pociąga za sobą takie same konsekwencje prawne, jak dosłowne popełnienie tego przestępstwa. Jak wynika z ostatnich doniesień, gwałciciela jeszcze nie znaleziono.

Módl się, aby władze oddały w ręce sprawiedliwości wszystkich, którzy brali udział w tym ataku. Módl się, aby siostra Meena czerpała siłę z Boga, dochodząc do siebie po napaści. Módl się o trwały pokój w stanie Orisa.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Dziesięciu mężczyzn oskarżonych o gwałt na zakonnicy
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się