Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Nie ustają ataki na chrześcijan

22 stycznia około 1115 pastor T. T. Abraham (52 lata) został pobity i skopany przez trzech bojówkarzy, kiedy rozprowadzał broszury biblijne w Vaithiry w stanie Kerala. Zobaczywszy przejeżdżającą rikszę, napastnicy uciekli. Pastor Abraham doznał jednak obrażeń szyi, brzucha i pleców.

24 stycznia, hinduiści zaatakowali około 500 chrześcijan usiłujących powrócić do domu łodzią z wyspy Majuli w stanie Assam, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie z okazji święceń kapłańskich. Hinduiści obrzucali chrześcijan wyzwiskami, oskarżali ich o nawracanie siłą i pobili kilka osób. Chrześcijanie uciekli w popłochu i powrócili do łodzi dopiero późnym wieczorem, kiedy mogli opuścić wyspę pod eskortą policji.

26 stycznia w mieście Gangapur w stanie Maharasztra członkowie kościoła Wspólnota Navjivan (Navjivan Church Fellowship) mieli nabożeństwo połączone z chrztem, kiedy na miejsce przybyła grupa hinduistycznych bojówkarzy uzbrojonych w paliki od bramki do krykieta, żelazne pręty i pałki. Wykrzykując „Jai Shri Ram” (witaj Panie Ram) bojówkarze pobili obecnych, w tym kobiety i dzieci. Zniszczyli także samochód należący do jednego z chrześcijan. Jeden z wierzących doznał obrażeń głowy, a kilkoro innych wyszło z ataku ze złamaniami kończyn.

Módl się o uzdrowienie tych, którzy doznali obrażeń w trakcie ataków. Módl się, aby opamiętali się ci, którzy oskarżają chrześcijan o nawracanie siłą. Proś Boga, aby sprawił, by próby, jakie przechodzą chrześcijanie w Indiach, uzdolniły ich do wzrastania w podobieństwo do Chrystusa (Jk 1,2-4).

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Nie ustają ataki na chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się