Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Pastor pobity podczas spotkania modlitewnego

28 lipca w Kanshiram w stanie Uttar Pradesh hinduscy nacjonaliści napadli na grupę chrześcijan, mężczyzn i kobiet, którzy udawali się na spotkanie modlitewne. Bojówkarze znieważali i bili wiernych, a gdy grupa dotarła do domu, w którym odbywało się spotkanie, weszli do środka, wyciągnęli na zewnątrz pastora Raju Prassad'a i pobili go.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, aresztowali pastora Prassada. Zabrano go na komisariat, gdzie dalej był bity. Po pięciu godzinach przesłuchań, kiedy policja ustaliła, że podczas spotkania nie doszło do żadnych nawróceń, pastor został wypuszczony.

Pomimo oczywistego użycia przemocy fizycznej w komisariacie, nie podjęto żadnych kroków przeciwko osobom, które go pobiły. Pastor Prassad powiedział, że choć liczył się z przeciwnościami, to jest zaskoczony tak gwałtowną reakcją na zwykłe spotkanie modlitewne członków kościoła.

Pamiętajmy o pastorze Prassadzie i innych, którzy zostali ranni podczas tego ostatniego ataku i obecnie wracają do zdrowia, prosząc Boga, by chronił ich przed wszelkimi następnymi napaściami. Módlmy się o to, by działalność tego kościoła w Kanshiram, nadal była kontynuowana. Módlmy się, by przeciwnicy  Ewangelii uwierzyli w Chrystusa.

Źródła: International Christian Concern, Barnabas Fund

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Pastor pobity podczas spotkania modlitewnego
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się